Artykuł „Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej zmienił swoją siedzibę” – Kurier Południowy wydanie Piaseczyńsko-Ursynowskie

POWIAT/ GÓRA KALWARIA Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej zmienił swoją siedzibę. Od wtorku, 15 grudnia funkcjonuje przy ul. ks. Sajny 2a w Górze Kalwarii

Dotychczas siedziba Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej znajdowała się w Konstancinie-Jeziornie, w zabytkowej willi przy ul. Gąsiorowskiego 3. Budynek nie był przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, był drogi w utrzymaniu, wymagał remontu, a wszelkie inwestycje należałoby konsultować z konserwatorem zabytków. 


Zarząd powiatu podjął decyzję, by nieruchomość przy ul. Gąsiorowskiego sprzedać, a POIK przenieść do Góry Kalwarii, do budynku znajdującego się na terenie dawnej jednostki wojskowej. Uznano, że lokalizacja w centrum miasta, w pobliżu dworca PKS i przystanku autobusowego będzie korzystniejsza dla interesantów. Nowa siedziba POIK jest przestronniejsza, nowocześniejsza, lepiej przystosowana i wyposażona. Osoby korzystające z miejsc całodobowego pobytu będą miały do dyspozycji pokoje z przedpokojami, aneksami kuchennymi oraz łazienką.
– Przeprowadzka przebiegła bardzo sprawnie – mówi dyrektor POIK Aneta Czernek. – Ciężarówki w ciągu jednego dnia wykonały 7 kursów pomiędzy Konstancinem-Jeziorną a Górą Kalwarią i jeszcze tego samego dnia wieczorem w nowej siedzibie przyjmowaliśmy pierwsze osoby. 
 

Wszystkie dotychczasowe numery telefonów pozostają bez zmian (tel./fax: (22) 757 68 20; (22) 736 31 21). Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej podejmuje działania na rzecz osób i rodzin, będących w stanie kryzysu – bez względu na posiadany dochód. Potrzebujący mogą liczyć na pomoc psychologiczną i psychiatryczną, porady prawne, oraz – w razie potrzeby – na całodobowe schronienie (na okres do trzech miesięcy). W Górze Kalwarii czeka na nich zespół specjalistów terapeutów i bardzo dobra baza lokalowa. W przyszłym roku w marcu POIK będzie obchodził dziesięciolecie swojej działalności. 

Nowa siedziba POIK jest przestronniejsza, nowocześniejsza, lepiej przystosowana i wyposażona. Osoby korzystające z miejsc całodobowego pobytu będą miały do dyspozycji pokoje z przedpokojami, aneksami kuchennymi oraz łazienką.
Nowa siedziba POIK jest przestronniejsza, nowocześniejsza, lepiej przystosowana i wyposażona. Osoby korzystające z miejsc całodobowego pobytu będą miały do dyspozycji pokoje z przedpokojami, aneksami kuchennymi oraz łazienką.